Boyser s.r.o.

 • 000-technologieBoyser - Technológie
 • 001-jednoucelovestrojeBoyser - Jednoúčelové stroje a zariadenia
 • 002-cerpadlaBoyser - Čerpadlá
 • 003-miesadlaBoyser - Miešadlá
 • 004-pohonyBoyser - Pohony
 • 005-vyvevyBoyser - Vývevy
 • 006-duchadlaBoyser - Dúchadlá
 • 007-meraniearegulaciaBoyser - Meranie a regulácia
 • 008-chladiceBoyser - Chillery / Chladiče
 • 009-vymennikyBoyser - Výmenníky
 • 010-prislusenstvoBoyser - Príslušenstvo k čerpadlám
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Image Gallery HTML Template by WOWSlider.com v3.4

Nepredávame len čerpadlá, dodávame inžinierske riešenia!

Servis

Služba čistenie výmenníkov tepla

Zachovanie účinnosti výmenníka tepla podľa požadovaných technických parametrov má v prevádzke liniek a zariadení dôležitú úlohu. Preto je potrebné tak ako u iných zariadení robiť aj na výmenníkoch tepla pravidelnú údržbu. Podľa používanej kvapaliny vo výmenníkoch ide o rôzne druhy usadenín. Niekedy je potrebné mechanické čistenie, čo sa nezaobíde bez demontáže výmenníka z pozície a čistením mechanickým pôsobením nástrojov, prípadne v kombinácii s chemickým prostriedkom. Pre rozoberateľné doskové výmenníky tepla sa používa aj čistenie samostatných demontovaných dosiek tlakovou vodou. Treba si však uvedomiť že demontážou doskového výmenníka tepla na jednotlivé dosky sa výmenník stane iba zoznamom položiek náhradných dielov. Ak začneme rozoberateľný doskový výmenník tepla znova skladať z nových aj použitých dielov, tak už vlastne montujeme nový (repasovaný) výmenník. Kto to už robil vie, že len zriedka sa to podarí na prvý pokus a výmenník nemusí vždy dosahovať technické parametre dosahujúce novým výmenníkom pred rozobratím. Chemické čistenie výmenníkov sa môže používať na všetky druhy doskových aj rúrkových výmenníkov tepla. Podľa druhu teplo výmenného média je potrebné správne navrhnúť aj vhodnú chemikáliu. Najčastejšie sa ako teplonosné médium používa voda z ktorej sa usadzujú vápenaté usadeniny a iné anorganické kaly. Pre rozpúšťanie vápenatých usadenín je na trhu dostupných viacero špeciálnych chemických látok.

Služba čistenie výmenníkov tepla firmou Boyser s.r.o.

Firma Boyser s.r.o. vyvinula nové zariadenie pre čistenie doskových výmenníkov, mobilnú CIP stanicu BCS150. Kompletne antikorové zariadenie je vybavené 150 l nádržou, účinným ohrevom, pulzným čerpadlom, hadicami, sadou prípojných nátrubkov, prírub a riadiacim systémom. Výhodou našej CIP stanice je použitie pulzného čerpadla na čistenie výmenníkov.

Pri použití klasického odstredivého čerpadla bez ohrevu čistiacej kvapaliny je vo výmenníku konštantný tlak a menšia účinnosť chemikálie. Pulzné čerpadlo vo výmenníku spôsobí tlakové rázy nižšieho a vyššieho tlaku čo spolu s účinným ohrevom čistiacej chemikálie niekoľkonásobne zníži dobu čistenia výmenníka.

CIP stanica BCS150 má jednoduchú reguláciu, sledovanie účinnosti kontrolou pH, nastavenie výkonu, teploty, prietoku, jednoduchú obsluhu a bezpečnú prevádzku. Celá CIP stanica je mobilná, prepravovaná servisným vozidlom Citroen Berlingo a dokáže ju naložiť, prepraviť a obsluhovať jeden pracovník firmy Boyser s.r.o..

Vhodnosť používanej chemikálie je konzultované s prevádzkou a chemikom. Výhodou chemického čistenia výmenníkov tepla je to že nie je potrebné rozoberať výmenník, technické parametre výmenníka zostávajú zachované a chemicky sa dá čistiť každý doskový aj rúrkový výmenník.

Pýtate sa ako vyčistiť výmenník tepla? Potrebujete vyčistiť výmenník tepla vo Vašej firme? Na všetko existuje riešenie! Kontaktujte servisné stredisko firmy Boyser s.r.o. info@boyser.sk

Prospekt - Čistenie výmenníkov tepla mobilnou CIP stanicou

Výroba CIP staníc Boyser s.r.o.

Pre čistenie doskových výmenníkov tepla navrhujeme, projektujeme a dodávame CIP stanice podľa výkonových požiadaviek zákazníka. Čerpadlo na čistenie výmenníkov sa používa buď odstredivé, alebo pulzné pre väčšiu účinnosť.

Pre správny návrh CIP stanice kontaktujte technické oddelenie firmy Boyser s.r.o. boyser@boyser.sk

Žiadosť o zaslanie literatúry alebo Dopyt


Do pozornosti odporúčame ďalšie naše webové stránky: boyser.eu, doseuro.sk, inoxpa.sk, mixtron.sk, omac.sk, rietschle.sk, varisco.sk a yamada.sk

Boyser - QR kód - Vlož si do smartfónu vCard.

Vlož si do smartfónu vCard

Boyser s.r.o.
Mlynská 8, 082 21 Veľký Šariš, Slovensko / Slovakia

Telefón: +421 948 210 705, Mobil: +421 902 974 213
E-mail: boyser@boyser.sk, Web: www.boyser.sk

Copyright © 2009 - 2022 Boyser s.r.o. | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov