Boyser s.r.o.

 • 000-technologieBoyser - Technológie
 • 001-jednoucelovestrojeBoyser - Jednoúčelové stroje a zariadenia
 • 002-cerpadlaBoyser - Čerpadlá
 • 003-miesadlaBoyser - Miešadlá
 • 004-pohonyBoyser - Pohony
 • 005-vyvevyBoyser - Vývevy
 • 006-duchadlaBoyser - Dúchadlá
 • 007-meraniearegulaciaBoyser - Meranie a regulácia
 • 008-chladiceBoyser - Chillery / Chladiče
 • 009-vymennikyBoyser - Výmenníky
 • 010-prislusenstvoBoyser - Príslušenstvo k čerpadlám
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Image Gallery HTML Template by WOWSlider.com v3.4

Nepredávame len čerpadlá, dodávame inžinierske riešenia!

Výmenníky

Priemyselné zariadenia v závodoch, technologických linkách, tepelnom hospodárstve a pod. často využívajú výmenníky tepla rôznych konštrukcií, pre rôzne médiá. Moderné riešenie tepelného výmenníka medzi dvoma kvapalnými médiami sú doskové výmenníky a pre média s podielom pevných častíc rúrkové výmenníky tepla. Dodávame rozoberateľné a nerozoberateľné doskové výmenníky tepla od rôznych výrobcov, rúrkové antikorové, pričom prvoradým ukazovateľom návrhu zariadenia je tepelná účinnosť. Vzhľadom na to že aj tieto zariadenia potrebujú pravidelnú údržbu sa servis vyrábame, dodávame CIP stanice na čistenie výmenníkov. Pre klientov poskytujeme aj servis čistenia a údržby výmenníkov tepla.

Výmenník tepla je časť zariadenia ktoré je konštruované na účinný prenos tepla z jedného prostredia do druhého. Médiá sú oddelené pevnou stenou, aby sa zabránilo zmiešaniu. Výmenníky sú široko používané pri vykurovaní, chladení, klimatizáciách, v elektrárňach, v chemických továrňach, petrochemických závodoch, používajú ich ropné rafinérie pri spracovaní zemného plynu a využívajú sa aj pri čistení odpadových vôd. Klasický príklad tepelného výmenníka sa nachádza v motore s vnútorným spaľovaním, v ktorom cirkulačné médium známe ako chladiaca kvapalina motora preteká cez chladič a vzduch prúdi okolo chladiča, čím ochladzuje chladiacu kvapalinu a ohrieva vstupný vzduch.

Výmenník tepla

Parametre a návrh systémov s výmenníkom tepla

Najdôležitejším parametrom každého tepelného výmenníka je odovzdávaný výkon. Ten sa však mení s mnohými faktormi, hlavne s teplotným rozdielom medzi vykurovacou a vyhrievanou stranou výmenníka (označované ako teplotný spád výmenníka, alebo stredný teplotný rozdiel výmenníka), prietokom vo vykurovacej i ohrievanej strane výmenníka a s typom alebo druhom kvapaliny. Nie je možné preto jednoznačne udávať výkony tepelných výmenníkov bez špecifikácie prevádzkových podmienok, pre ktoré budú pracovať. Všeobecne platí, že čím vyšší je teplotný rozdiel medzi vykurovacou a ohrievanou stranou a čím sú vyššie prietoky na oboch stranách výmenníka, tým je vyšší aj odovzdávaný výkon výmenníka. Tepelné výmenníky sa vždy navrhujú pre konkrétne aplikácie a podmienky prevádzky.

Servis a čistenie výmenníkov

Výmenník tepla je strojné zariadenie na výmenu tepla medzi rôznymi okruhmi alebo médiami. Výmenník tepla potrebuje rovnako ako iné technické zariadenia pravidelný servis a údržbu. Čistenie doskového výmenníka pájkovaného aj rozoberateľného (bez potreby jeho rozmontovania) zabezpečuje prenosná CIP stanica.

Video fungovania CIP stanice. Klikni na obrázok a stiahni si video!

Výmenník tepla

Firma Boyser dodáva výmenníky pre priemyselné aplikácie.

NAMI DODÁVANÉ A SERVISOVANÉ ZNAČKY VÝMENNÍKOV

Danfoss / Sondex Flussmann Swep - Doskové spájkované výmenníky  
Tranter - Doskové rozoberateľné výmenníky tepla Seim - výmenníky tepla    

Žiadosť o zaslanie literatúry alebo Dopyt


Do pozornosti odporúčame ďalšie naše webové stránky: boulton.sk, boyser.eu, boyser.sk, comaccal.sk, doseuro.sk, fluidmix.sk, fpz.sk, gemmecotti.sk, grun.sk, mixtron.sk, omac.sk, ompi.sk, rietschle.sk, santoprene.sk, spandau.sk, sydex.sk, turck.sk, ubytovnamlyn.sk, varisco.sk, yamada.sk

Boyser - QR kód - Vlož si do smartfónu vCard.

Vlož si do smartfónu vCard

Boyser s.r.o.
Mlynská 8, 082 21 Veľký Šariš, Slovensko / Slovakia

Telefón: +421 948 210 705, Mobil: +421 902 974 213
E-mail: boyser@boyser.sk, Web: www.boyser.sk

Copyright © 2009 - 2024 Boyser s.r.o. | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov