Boyser s.r.o.

 • 000-technologieBoyser - Technológie
 • 001-jednoucelovestrojeBoyser - Jednoúčelové stroje a zariadenia
 • 002-cerpadlaBoyser - Čerpadlá
 • 003-miesadlaBoyser - Miešadlá
 • 004-pohonyBoyser - Pohony
 • 005-vyvevyBoyser - Vývevy
 • 006-duchadlaBoyser - Dúchadlá
 • 007-meraniearegulaciaBoyser - Meranie a regulácia
 • 008-chladiceBoyser - Chillery / Chladiče
 • 009-vymennikyBoyser - Výmenníky
 • 010-prislusenstvoBoyser - Príslušenstvo k čerpadlám
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Image Gallery HTML Template by WOWSlider.com v3.4

Nepredávame len čerpadlá, dodávame inžinierske riešenia!

Priemyselné odstredivé ponorné čerpadlá

SAER

SAER

Saer Elettropompe SpA je popredným talianskym výrobcom a dodávateľom povrchových, ponorných čerpadiel a motorov. Má viac ako 60 rokov skúseností s výrobou čerpadiel a dodáva na taliansky aj zahraničné trhy. Saer sa špecializuje na aplikácie v oblasti čistej vody, kde ponúka všestranné riešenia. Saer poskytuje svojim zákazníkom produkt s maximálnou flexibilitou inovácií, vďaka neustálemu výskumu a vývoju, novému dizajnu. To umožňuje ponúkať vysoko prispôsobené produkty vo veľmi krátkom čase, so všetkými garanciami kvality Made in Italy.

SAER - Rada čerpadiel IR IRX IR4P

História firmy Saer Elettropompe SpA siaha do roku 1951. Rodinná firma v ktorej teraz nastupuje tretia generácia. Cieľom je splnenie všetkých požiadaviek trhu, s dôrazom na maximálnu kvalitu vstupných surovín a konečného produktu. Saer vyrába v piatich talianskych výrobných závodoch.

Čerpadlá

SAER odstredivé čerpadlo prirúbový elektrický motor Antikórové odstredivé čerpadla SAER

Odstredivé elektrické čerpadlá Saer, ponorné a povrchové elektromotory majú širokú škálu aplikácií. Výrobca Saer ponúka spoľahlivé, riešenia na mieru, ktoré môžu vyhovieť všetkým požiadavkám v rôznych rôznych odvetviach, ako sú domácnosti, priemysel, poľnohospodárstvo, zavlažovanie, požiarne systémy, podzemná ťažba, v baniach, ťažba ropy a zemného plynu, pri úprava vody. Výkony čerpadiel sú od 0,37 kW do 400 kW, frekvencie el. motorov 50 a 60 Hz. Čerpadlá môžu byť dodávané v 4 rôznych typoch kovov liatina, uhlíková oceľ, bronz a antikorová (nerezová) oceľ AISI 316. Sortiment SAER zahŕňa aj elektrické čerpadlá s periférnymi kanálom, jednostupňové odstredivé čerpadlá, odstredivé čerpadlá s dvojitými protistojacimi kolesami, viacstupňové odstredivé čerpadlá, samonasávacie čerpadlá, zubové čerpadlá, odstredivé normalizované monoblokové čerpadlá, štandardizované odstredivé čerpadlá s pevnou spojkou a štandardizované odstredivé čerpadlá s voľným hriadeľom pre inštaláciu na základovom ráme, horizontálne a vertikálne viacstupňové odstredivé čerpadlá, bazénové čerpadlá, kalové čerpadlá, ponorné radiálne a semiaxiálne čerpadlá, veľké priemyselné čerpadlá s delenou skriňou (split casing) a stanice zvyšovania tlaku.

SAER - Profil spoločnosti

SAER - Profil spoločnosti

SAER - Company Profile

SAER - Company Profile

Saer - Odstredivé čerpadlá - Saer

Saer - Odstredivé čerpadlá - Saer antikorové

Saer - Ponorné čerpadlá - Saer

Vlajkovou loďou produkcie SAER sú ponorné čerpadlá a motory. Dodáva celú škálu ponorných čerpadiel veľkostí od 4 "do 14" v 4 materiálových prevedeniach. SAER je kompletné riešenie pre aplikácie v tejto oblasti. Motory od 4 "do 12", s výkonom v rozmedzí od 0,37 kW do 400 kW, 50 a 60 Hz. 4"a 6" plnené netoxickým olejom, (Schválené USA FDA, US Pharmacopoeia / National Formulary, USDA, European Pharmacopoea). 6 ", 8", 10 ", 12" motory vodou plnené plne opätovne previnuteľné, môžu byť prevádzkované s frekvenčným meničom. Každý ponorný motor SAER je testovaný (100% kontrola) v laboratóriách. Všetky testy sú archivované a môžu byť dodané na požiadanie zákazníka.

Automatické tlakové stanice SAER

Saer elektromotory

Saer dodáva typovú radu MT elektromotorov najlepšej kvality Made in Italy. Technicky a kvalitou sú porovnateľné s výrobkami elektromotormi spoločností Siemens a ABB. Saer používa v novej rade elektromotorov iba produkty od talianskych výrobcov, vodiče, statory, rotory, antikorózne hriadele z AISI 431 a ložiská SKF, alebo NSK. Konštrukcia a kvalita produkcie s cieľom zabezpečiť dlhú životnosť el. motorov.

SAER SAER

Tento rad el. motorov MT je teraz k dispozícii v 2 póle až do výkonu 55 kW a v 4 póle do výkonu 40 kW. Nový 75 kW elektromotor bude pripravený vo februári 2016. Rozsah výkonov bude rozšírený až 250 kW do konca roka 2018. Saer vyrábame prevedenia el. motorov pre frekvencie 50 Hz a 60 Hz, nové triedy účinnosti IE 1, IE 2 a IE 3. Pozrite si bližšie aktuálny technický list série MT.

Čerpadlá rady L

Jednostupňové in-line čerpadlá

Čerpadlá SAER Či už hľadáte tiché riešenie alebo odolnosť pri vysokých teplotách pre Vaše HVAC systémy, odpoveďou sú nové čerpadlá Saer rady L. In-line čerpadlo, ktoré sa vyznačuje inovatívnym kompaktným dizajnom pre úsporu miesta, v kombinácii so špeciálnou konštrukciou z tvárnej liatiny, ktorá zaisťuje konštantný výkon aj v ťažkých pracovných podmienkach. Vyrobené v Taliansku. Kvalita zaručená.

Silné
Vyrobené s robustnou konštrukciou z tvárnej liatiny pre teploty až do 140 ° C. Hriadeľ z nerezovej ocele ako štandard. Monoblokové prevedenie pre ušetrenie miesta a zníženie hladiny hluku. Prevádzkový tlak: PN16 ako štandard (PN25 na vyžiadanie až do svetlosti DN50).

Prispôsobivé
Kompaktný in-line dizajn pre jednoduchú inštaláciu a zníženie celkových rozmerov. Široký výber, pre všetky potreby: 27 typov, veľkosti od DN 32 do DN 150, výkon motora od 0,37 do 75 kW, s frekvenciou 50 a 60 Hz, 2 a 4 pól.

S úsporou energie
Kompatibilný s ErP systémom pre dramatické zníženie prevádzkových nákladov. Motor s triedou účinnosti IE2 a IE3, verzia s integrovaným meničom až do 15 kW. Výkonnosť hydraulického systému MEI (Index min. účinnosti)> 0,7 u väčšiny modelov, optimalizovaná geometria pre prevenciu vírenia kvapaliny a zvýšenie energetickej účinnosti.

Spoľahlivé
Široký výber materiálov a mechanických upchávok pre rôzne aplikácie (vykurovanie, chladenie, domáce a priemyselné aplikácie dodávky vody atď ...). Obežné koleso zo šedej liatiny, bronzu a antikorovej ocele AISI316.

Čerpadlá rady IR a MG

Novinkou je rozšírený sortiment s novými modelmi s výkonmi do 45 kW. V katalógu prikladáme zoznam nových modelov. Výkony takmer všetkých čerpadiel s rozsahom boli revidované a zlepšené, najmä pokiaľ ide o účinnosť.

Nový katalóg čerpadiel SAER rady IR a MG

Všetky čerpadlá sú k dispozícii s motorom s výkonom IE2 alebo IE3 (1), ako to vyžaduje súčasná európska smernica ErP - Energy Related Products. Hodnota indexu MEI je zobrazená pre každé čerpadlo, aby bolo možné zvoliť vždy podľa Smernice ErP (2) .
Pridané boli aj rôzne technické informácie, ako napríklad:

 • Technické charakteristiky všetkých motorov
 • Odporúčania pre inštaláciu
 • Aktualizované tabuľky pre výber náhradných dielov
 • Informácie o nových európskych smerniciach o účinnosti motorov a čerpadiel.

Čerpadlá rady SDK

SAER - Čerpadlá rady SDK SKD - Čerpadlá s vysokým prietokom

Jeden z mála príkladov tohto typu produktu navrhnutý a vyrobený v Taliansku, čo zaručuje krátke dodacie lehoty. Vysoká účinnosť a spoľahlivosť poskytuje čerpadlu minimálne náklady na údržbu. Čerpadlo je možné dodať aj spojené s dieselovým motorom. Rôzne typy mechanických a mäkkých tesnení hriadeľa (štandard). Aplikácie: priehrady, obce, elektrárne, baníctvo, zavlažovanie, zásobovanie vodou vždy, keď sú potrebné vysoké prietoky.

SAER Spa otvára novú divíziu pre horizontálne motory vysokej kvality plne "Made by ITALIA". Firma SAER Spa teraz vyrába s exkluzívnym dizajnom, automaticky, horizontálne motory do 110 Kw v 2/4 póloch s najvyš dostupné kvalitné komponenty porovnateľné s motormi ABB & SIEMENS.

 • Použité sú výhradne SKF ložiská.
 • Štandardné EU motory sú vyrábané v účinnosti IE 3 a IE 4. Výroba pre krajiny mimo Európy bude v IE 1 a na požiadanie IE 2.
 • Štandardne je hriadeľ z AISI 431 a na požiadanie vyšší stupeň.
 • K dispozícii laminácia statora z Talianska.
 • Meď, ktorú používame, je z Talianska.

To všetko preto, aby sme zaručili lepšie štandardné špecifikácie. Po výkon 132 kW má SAER možno jeden z najväčších skladových zásob v Európe do 1000 kW a dnes počítame s 500 veľkými motormi na okamžitú dodávku. Dnes vieme poskytnúť najkratšiu dodaciu lehotu v našom odbore! Kto môže ponúknuť originál EU motor rýchlejšie? Firma Boyser s.r.o. distribútor SAER pre Slovensko sa teší na spoluprácu s Vami!

Nové elektromotory SAER do 1000 kW skladom v EUNové elektromotory SAER do 1000 kW skladom v EUNové elektromotory SAER do 1000 kW skladom v EU

INFORMÁCIE O ÚČINNOSTI

Norma IEC 60034-30-1: 2014 stanovuje triedy účinnosti pre jednorýchlostné elektromotory pre sínusové napájanie napätia. Cieľom normy je globálne štandardizovať triedy energetickej účinnosti pre elektromotory definovaním až 4 rôznych tried účinnosti (IE1, IE2, IE3 a IE4). Hraničné hodnoty účinnosti závisia od frekvencie, počet pólov a výkon motora.

Legislatíva zohľadňuje motory, ktoré majú nasledovné vlastnosti:

 • Menovitý výkon PN od 0,12 kW do 1000 kW;
 • Menovité napätie UN väčšie ako 50 V a do 1 kV;
 • 2, 4, 6 alebo 8 pólov;
 • motory schopné nepretržitej prevádzky pri menovitom výkone s nadmernou teplotou, ktorá spadá do limitov špec trieda tepelnej izolácie;
 • motory označené s rozsahom teploty okolia medzi -20 ° C a + 60 °C;
 • motory označené maximálnou nadmorskou výškou do 4000 m nad morom úroveň; Nariadenie stanovuje až 4 rôzne triedy účinnosti:
 • IE1 – Štandardná účinnosť
 • IE2 – Vysoká účinnosť
 • IE3 – Premium Efficiency
 • IE4 – Super Premium Efficiency

Hodnoty účinnosti nájdete v tabuľke na strane 47 Smernice, nariadenia a zákony na národnej úrovni (MEPS - Minimum Energetický štandard) potom určte, ktoré motory musia byť zahrnuté v rôznych triedach účinnosti v rôznych krajinách.

VŠEOBECNÉ TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE KONŠTRUKČNÉ VLASTNOSTI

 • Typ motorov: TEFC (úplne uzavreté chladenie ventilátorom)
 • Spôsob chladenia IC411 podľa normy IEC 60034-6
 • Trieda izolácie F (Tepelná trieda 155), trieda zvýšenia teploty B (trieda 130)
 • Dostupné konfigurácie uvedené v tabuľke 1.
 • Úroveň ochrany krytu podľa IEC 60034-5 alebo EN 60259:
 • Výška osi 71-80: štandardne IP44, na požiadanie IP55
 • Výška osi 90-280: štandardné IP55
 • Veľkosť rámu do 200

radiálne guľôčkové ložiská mazané počas životnosti; Rám veľkosti od 225 do 280: radiálne guľôčkové ložiská s domazávacím zariadením (ložiská a maximálne zaťaženia nájdete v technickom dodatku tabuľky).

 • Hliníková konštrukcia do osovej výšky 250 mm, liatinová konštrukcia pre osovú výšku 280 mm.
 • Svorkovnica umiestnená v hornej časti.
 • Štandardný náter: dvojzložkový epoxidový email s koróziou odolnosť zodpovedajúca C3M podľa EN12944-6.

Autor: špeciálna požiadavka: odolnosť proti korózii C5M.

 • Hliníkové typové štítky.
 • PTC termistorové zariadenie ako štandard do veľkosti rámu 225 a do špeciálna požiadavka na menšie veľkosti.

Ďalšie dostupné možnosti:

 • snímače PT100 vo vinutí statora;
 • snímače PT100 na ložiskách;
 • Antikondenzačné ohrievače (dostupné verzie: 115V resp 220/240V);
 • SPM skrutkový spoj
 • Vibračné senzory;
 • Otvory na odvod kondenzátu (štandardne pre výšky osí 225, 250 a 280);
 • Špeciálne maľby;
 • Hriadeľ z nehrdzavejúcej ocele;
 • Skrutky z nehrdzavejúcej ocele.

VÝKONY A LIMITY

Zdroj:

 • Štandardné napätie trojfázových motorov: 230/400V 50 Hz do 4 kW a 400/690V 50 Hz, pre vyššie výkony. 230/400 V 60 Hz hore do 4 kW, 460/800V 60 Hz pre vyššie výkony. Na požiadanie, špeciálne napätia do 690V a špeciálna verzia s dvojnásobným napätím.
 • Štandardné napätie jednofázového motora: 230 V 50 Hz alebo 60 Hz. Špeciálne napätie na požiadanie od 110 do 240 V.
 • Teploty prostredia: min: -15°C / max + 40°C (v prípade rozdielne teploty nájdete v technickej prílohe)
 • Nadmorská výška: 1000 m nm (v prípade rôznych nadmorských výšok pozri technické dodatok)
 • Zmeny výkonu počas prevádzky: hlavná funkcia zaručená pre variácie zahrnuté v oblasti B podľa IEC 60034-1.
 • Druh prevádzky: Nepretržitá prevádzka S1 podľa IEC 60034-1.
 • Štartovací výkon podľa IEC 60034-12 Design N
 • Dostupné typy štartov: Priame (DOL), Star-Delta, Autotransformátor, mäkký štartér. K dispozícii je aj invertorové ovládanie ale len pre axiálnu výšku do 250 a maximálne napätie 460V. Pre vyššie napätie a/alebo pre axiálnu výšku 280 existuje špeciál verzia na požiadanie
 • Vibrácie a vyváženie: motory sú vyvážené s polovičným perom na mieste koniec hriadeľa. Úroveň vibrácií podľa IEC 60034-14
 • Limity hluku sú podľa IEC 60034-9

Najpredávanejšie odstredivé čerpadlá SAER rady IR sú dodávané s novými typmi motorov.

Hlavné rozdiely súvisiace s produktmi SAER sú:

 • požiadavky na účinnosť, ktoré sa majú aplikovať aj na 8-pólové motory
 • nové požiadavky na minimálnu účinnosť sa budú vzťahovať na motory s výkonom od 0,12 do 1000 kW
 • povinná úroveň účinnosti IE3 pre 3-fázové motory s menovitým výkonom od 0,75 do 1000 kW (alternatíva IE2 + VSD už nebude v EHP povolená)
 • povinná úroveň účinnosti IE2 pre 3-fázové motory s menovitým výkonom od 0,12 kW do 0,75 kW
 • IE 4 motory dostupné na požiadanie

SAER-Elektromotory-série-MT-50-60Hz

SAER - Katalóg série IR

Tlakovacie stanice (TB2) SAER

Tlakovacie stanice (TB2) SAER

 

Viacstupňové čerpadlá SAER

Viacstupňové čerpadlá SAER

 

Antikorové odstredivé čerpadlá SAER

Antikorové odstredivé čerpadlá SAER

SAER firemný profil

SAER Firemný profil

SAER prehľad produktov

SAER Prehľad produktov

SAER typová rada elektromotorov MT

SAER typová rada elektromotorov MTv

SAER typová rada MKM

SAER typová rada MKM - Novinka!

SAER typová rada MKM - Slovensky!

SAER typová rada MKM - Novinka!

SAER SL Solárny systém - Novinka!

SAER SL Solárny systém - Novinky!

Jednostupňové in-line čerpadlá rady L

SAER - Jednostupňové in-line čerpadlá rady L

SAER čerpadlá rady L 2017 Small

SAER čerpadlá rady L

SAER čerpadlá rady L 2018 Big

SAER čerpadlá rady L

SAER Pumps Poster Marine

SAER Pumps Poster Marine

SAER čerpadlá rady IR a MG

SAER čerpadlá rady IR a MG

SAER čerpadlá s vysokým prietokom

SAER čerpadlá domáce priemyselné

SAER čerpadlá domáce priemyselné

 

SAER Marine Pumps

SAER Marine Pumps

 
SAER Aplikácie - Applications

SAER Aplikácie - Applications

Tešíme sa na Vaše otázky a dopyty.

Oficiálna webová stránka výrobcu: http://www.saerelettropompe.com/index-EN.asp

Žiadosť o zaslanie literatúry alebo Dopyt


Do pozornosti odporúčame ďalšie naše webové stránky: boulton.sk, boyser.eu, boyser.sk, comaccal.sk, doseuro.sk, fluidmix.sk, fpz.sk, gemmecotti.sk, grun.sk, mixtron.sk, omac.sk, ompi.sk, rietschle.sk, santoprene.sk, spandau.sk, sydex.sk, turck.sk, ubytovnamlyn.sk, varisco.sk, yamada.sk

Boyser - QR kód - Vlož si do smartfónu vCard.

Vlož si do smartfónu vCard

Boyser s.r.o.
Mlynská 8, 082 21 Veľký Šariš, Slovensko / Slovakia

Telefón: +421 948 210 705, Mobil: +421 902 974 213
E-mail: boyser@boyser.sk, Web: www.boyser.sk

Copyright © 2009 - 2024 Boyser s.r.o. | Všeobecné obchodné podmienky | Ochrana osobných údajov